Misja gospodarcza Bombay Industries Association (BIA) W Zabrzu

18.04.2016

08 kwietnia br. w zabrzańskiej firmie Powen-Wafapomp SA gościło 25 delegatów z indyjskiego BIA (Stowarzyszenie Przemysłu Mumbaju)
 

Goście zwiedzili Powen-Wafapomp SA, poznali charakter i zakres działania firmy. Nawiązany kontakt ma szansę zaowocować na polu wzajemnej współpracy w przyszłości.
Serdecznie dziękujemy zarządowi Powen-Wafapomp SA za podjęcie się roli gospodarza podczas wizyty indyjskich gości i godne reprezentowanie środowiska gospodarczego naszego miasta.
Indie są dla Polski jednym z najważniejszych strategicznych partnerów na arenie globalnej. Oba kraje łączy intensywna współpraca gospodarcza i dialog polityczny. Pomimo systematycznie rosnących wzajemnych obrotów handlowych oba kraje nie wykorzystują w pełni istniejącego potencjału swoich gospodarek – Indie to wciąż obszar niewykorzystanych szans w zagranicznej ekspansji eksportowej i inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw. Między innymi dlatego powstał rządowy program „Go India”, który jest polską odpowiedzią na indyjską inicjatywę „Make in India” i ma na celu intensyfikację polsko-indyjskich kontaktów gospodarczych, a tym samym zwiększenie wymiany handlowej oraz transfer technologii i wiedzy.
Odwiedzający nas przedstawiciele indyjskich przedsiębiorstw zrzeszonych w Bombay Industries Association to jedna z największych delegacji, jaka odwiedziła nasz kraj. Jej pobyt w Polsce dał duże możliwości nawiązania współpracy polskim firmom.
Mamy nadzieję, że wydarzenie zaowocuje wkrótce wspólnymi przedsięwzięciami gospodarczymi.