VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej w Zabrzu

06.04.2016

15,16 kwietnia w zabrzańskiej hali MOSiR odbędą VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Słowacji, Czech oraz Izraela.
 

Partnerem tegorocznej edycji targów jest belgijski region Walonia.
Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Swoje wyroby zaprezentują wspaniali rękodzielnicy. Będzie można podziwiać biżuterię z węgla, wyroby z filcu, ceramikę, haft, zabawki dla dzieci oraz wystawę minerałów i biżuterię z kamieni szlachetnych.
VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej towarzyszyć będą XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Praktycznej organizowanej przez Miasto Zabrze 14 i 15 kwietnia br. Organizatorzy zapraszają do Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 410.
Tematem tegorocznej Konferencji będzie: „Nowe otwarcie dla turystyki. Niematerialne dziedzictwo przemysłowe”.
Tegoroczna Konferencja ma służyć przeglądowi doświadczeń i pokazaniu przykładów w tej dziedzinie w przekroju międzynarodowym. Ma także przyjrzeć się doświadczeniom branży turystycznej oraz środkom polityki kulturalnej i turystycznej ułatwiającym włączenie niematerialnego dziedzictwa przemysłowego w służbę turystyki kulturowej.

Szczegóły -> http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/tematem-przewodnim-bedzie-turystyka-przemyslowa-0
Aktualne informacje zarówno na temat Targów, jak i Konferencji, znajdziecie na stronie: www.targi.zabrzewsercuslaska.pl