Będą modernizować torowiska tramwajowe

22.03.2016

Tramwaje Śląskie kontynuują rozpisany na lata projekt modernizacji torowisk w naszym regionie. W Zabrzu prace zostaną przeprowadzone pomiędzy browarami przy ul. Wolności aż do granicy z Rudą Śląską (jako kontynuacja robót, które zakończono w grudniu ubiegłego roku), a także wzdłuż ul. Wolności pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Karola Miarki i z ul. Piłsudskiego. Przy okazji zostanie wymieniony krótki fragment torów przy granicy z Gliwicami.

– Ekipy remontowe pojawią się również na odcinku w centrum miasta, wzdłuż ulic Powstańców Śląskich i Religi, oraz na ul. Bytomskiej, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Zamkową a biskupicką pętlą – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

W sumie Spółka zmodernizuje 100 kilometrów torowisk tramwajowych oraz wybuduje 23 kilometry nowej trasy. Wszystko dzięki projektowi modernizacji infrastruktury tramwajowej współfinansowanemu ze środków unijnych na lata 2014-2020.
Wartość przedsięwzięcia oszacowano na 885 milionów złotych. Prócz modernizacji szlaków komunikacyjnych, na szynach pojawią się 44 nowe wagony tramwajowe oraz pojazdy techniczne.

Trudno na razie jednoznacznie wskazać termin rozpoczęcia robót w naszym mieście.