Wkrótce XVIII Regionalny Dzień Treningowy

07.03.2016

W najbliższą środę, 9 marca, w hali sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406 w Zabrzu, odbędzie się XVIII Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Zabrze 2016.

Organizatorem imprezy jest Klub Olimpiad Specjalnych „Komety” Zabrze, a współorganizatorami: Zespół Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu, oddział regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie, Urząd Miejski w Zabrzu oraz Stowarzyszenie „Kontakt”.

Głównym celem olimpiady jest rozpropagowywanie sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną w środowisku, a także umożliwienie podsumowania i zademonstrowania osiągnięć poszczególnych zawodników ich rodzinom i rówieśnikom. Dla organizatorów ważne jest również to, żeby zwrócić uwagę i zainteresowanie społeczności lokalnej problemami osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W załączeniu szczegółowy plan zawodów.