Czym w tym roku zaskoczy Runmageddon Silesia?

02.03.2016

Po raz kolejny na hałdzie w Makoszowach odbędzie się Runmageddon Silesia. 9 kwietnia miłośnicy ekstremalnego wysiłku wezmą udział w dwóch biegach: Dzienny Classic (12 km i 50 przeszkód) i Nocny Rekrut (6 km i 30 przeszkód). Podobnie jak przed rokiem start i meta obu biegów ustawione zostaną na stadionie Walki Makoszowy przy ul. Jaskółczej.

Pierwsza grupa biegaczy Dziennego Classic wystartuje o godz. 8.40, kolejne co 20 minut aż do 13.00. Wpisowe do końca marca kosztuje 239 zł, a w kwietniu – 249. W pakiecie uczestnicy dostaną m.in. koszulkę, napoje i bandanę.
Natomiast Nocny Rekrut wystartuje o godz. 21.00. Każda kolejna grupa rusza co 20 minut. Wpisowe do końca marca wynosi 189 zł, a w kwietniu 199 zł.

Podobnie jak w przypadku uczestników Dziennego Classic, nocni także otrzymają koszulki, napoje i bandanę.

Informacje o zabrzańskiej odsłonie Runmageddonu można śledzić na bieżąco na stronie https://www.runmageddon.pl/imprezy/rmg-silesia-classic-oraz-nocny-rekrut

Runmageddon to kolejny cykl imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego. Współorganizatorami Runmageddonu Silesia są Kopalnia Guido i Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza.

To prawdziwie ekstremalne biegi, w trakcie których uczestnicy pokonują przeszkody sztuczne, naturalne, a nawet żywe. Można startować zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Więcej informacji na: www.runmageddon.pl