Cheerleaders Energy ma szansę na start w Mistrzostwach Świata

14.01.2016

Cheerleaders Energy Senior, drużyna trenująca w ramach Zabrzańskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Energy, otrzymała nominację do udziału w Mistrzostwach Świata ICU w USA. Te prestiżowe zawody odbędą się 21-22 kwietnia br. w Orlando. Zespół zbiera aktualnie fundusze na sfinansowanie podróży do USA i startu mistrzostwach. W tym celu uruchomiono projekt, który dostępny jest pod adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/cheerleaders-energy

Cheerleaders Energy założone zostało w 2000 r., a jako Zabrzańskie Stowarzyszenie Cheerleaders Energy, które jest organizacją non-profit, działa od 2006 r. Celem stowarzyszenia jest szkolenie dzieci i młodzieży w kierunku tańca i akrobatyki. Trenerzy Cheerleaders Energy od 15 lat pracują jako wolontariusze, przekazując dzieciom i młodzieży z Zabrza oraz sąsiednich miast swoją pasję. Wszystkie pozyskane środki przeznaczane są na stroje, wpisowe i wyjazdy na zawody.

W ubiegłych latach Cheerleaders Energy było już dwukrotnie nominowane do udziału w Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie, jednak z powodu ogromnych kosztów drużyna nie mogła w nich wziąć udziału. W latach 2013-2015 zespół zdobył trzykrotnie tytuł Mistrza Polski, a w roku 2015 – wraz z tytułem mistrzowskim – otrzymał kolejną nominację by reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata.

– Cheerleading jest dla nas czymś więcej niż tylko tańcem – twierdzi Izabela Machalica, prezes ZSCh Energy. – Dla Energy Cheerleaders jest to część życia i odskocznia od szarej rzeczywistości. Nigdy wcześniej zespoły cheerleaders nie brały udziału w Mistrzostwach Świata w dywizji akrobatycznej. Mamy więc szansę stworzyć nową kartę w historii polskiego sportu. Udział w tych zawodach adresowany jest tylko do najstarszej grupy seniorskiej (+15 lat). Pragniemy zorganizować wyjazd dla tej grupy, ale koszty podróży przekraczają nasze możliwości finansowe. Wierzymy w dobro i życzliwość ludzkich serc. Mamy nadzieję, że dzięki projektowi dostępnemu na stronie: www.polakpotrafi.pl, uda nam się zrealizować nasze największe marzenie i dotrzemy z naszą prośbą do wielu pasjonatów sportu.