W Zabrzu powstaje pasieka edukacyjna

11.01.2016

Już w czerwcu br. każdy mieszkaniec Zabrza będzie miał okazję samodzielnie wykonać miodobranie z prawdziwego pszczelego ula. Na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu powstaje właśnie pasieka edukacyjna.

Pod okiem pszczelarza, w profesjonalnym stroju pszczelarskim, każdy będzie się mógł poczuć jak prawdziwy pszczelarz. Będzie można skosztować wiosennego miodu prosto z plastra, a na pamiątkę otrzymać mały słoiczek miodu. Brzmi interesująco? Te i inne ciekawe nagrody można wybrać wspierając projekt na łamach portalu Polakpotrafi.pl: https://polakpotrafi.pl/projekt/pasieka-edukacyjna-w-ogrodzie-botanicznym

Uwaga! Ilość nagród ograniczona, a akcja kończy się już 15 stycznia br. Po tym terminie nie będzie można kupić więcej miodu, gdyż będzie on dostępny tylko dla dzieci uczestniczących w zajęciach edukacyjnych.

Co powstanie w ramach projektu? W Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu staną przeszklone ule, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć co robią pszczoły i jak pracuje pszczelarz. Dzieci będą mogły darmowo wypożyczyć stroje pszczelarskie. Zaplanowano imprezy plenerowe i warsztaty związane z pszczołami. Powstanie też ścieżka edukacyjna z tablicami i domkami dla owadów.

Teren, na jakim pszczoły będą pozyskiwały nektar, jest wyjątkowo ekologiczny. Ogród posiada w części parkowej ok. 5000 okazów drzew i krzewów pochodzących z różnych stref klimatycznych całego świata, takich jak np. berberys, dereń, irga, krzewuszka, kasztan jadalny, korkowiec amurski, kuningamia chińska, amorfa krzewiasta, kielichowiec wonny, surmia, tulipanowiec, glediczja, cypryśnik błotny czy też choina kanadyjska. Rosnie tu także wiele gatunków drzew, krzewów i kwiatów objętych w Polsce ochroną prawną.

Pasieka edukacyjna, która powstaje właśnie w Zabrzu, została objęta programem „Muzeum przyjazne osobie z autyzmem” prowadzonym przez Fundację Prodeste. Fundacja zapewni dostosowanie projektu do wymagań osób niepełnosprawnych, dzieci autystycznych oraz osób niewidomych i niedowidzących.

Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/PszczolkiBzz