Rozwój Strefy Ekonomicznej w Zabrzu

05.01.2016

Wiosną br. planowane jest uroczyste otwarcie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu. Jest to jeden z największych parków przemysłowych w południowej Polsce. Przypomnijmy, że Miasto Zabrze inwestując w rozwój tych terenów przeznaczyło 56 mln zł na ubrojenie oraz budowę dróg.

Obecnie w tym miejscu zainwestowało już pięć firm, z czego jedna rozpoczęła działalność, a kolejne dwie budują własnie swoje zakłady. Tymczasem, jak czytamy na portalu onet.pl, trzecia pod względem wielkości ubiegłoroczna inwestycja na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej realizowana jest w Zabrzu przez firmę Schoeller Allibert. Ta zajmująca się produkcją opakowań zwrotnych z tworzywa sztucznego firma zamierza postawić do końca 2016 r. w Zabrzu m.in. zakład produkcyjny oraz magazyny. Planowane zatrudnienie to ok. 75 osób.

źródło: onet.pl/PAP