Odsłonięto pamiątkową tablicę

29.12.2015

Dzisiaj, przed budynkiem rokitnickiego Ratusza przy ul. Jordana 2, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej mieszkańców Zabrza-Rokitnicy internowanych i deportowanych do Rosji Sowieckiej. Uroczystość zwieńczyła cykl zabrzańskich inicjatyw związanych z 70. Rocznicą Tragedii Górnośląskiej.

Wnioskodawcą utworzenia tego typu miejsca pamięci było Towarzystwo Miłośników Rokitnicy. W uroczystości wziął udział zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski oraz przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara.

Pamiątkową tablicę poświęcił ks. Zygfryd Sordon – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu. Obecni byli także przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Związku Harcerstwa Polskiego oraz członkowie rodzin osób deportowanych i internowanych.