Stadion ma nową nazwę – Arena Zabrze

22.12.2015

Zabrzański stadion, największy tego typu obiekt na Śląsku, którego oddanie planowane jest na wiosnę przyszłego roku, otrzymał nową tożsamość. Wiąże się to z przeistoczeniem się obiektu ze „stadionu w budowie” na nowoczesną arenę sportową z widownią o pojemności 24 tysięcy miejsc.

Kierując się koniecznością zmiany postrzegania obiektu, właściciel podjął decyzję o wprowadzeniu nowego nazewnictwa i identyfikacji wizualnej. W przyszłym roku sukcesywnie wprowadzana będzie nowa nazwa obiektu: Arena Zabrze. 

– Chcemy, aby Arena Zabrze stała się wizytówką miasta, nie tylko dzięki skojarzeniom z Górnikiem Zabrze, ale również dzięki funkcjom, jakie będzie pełniła dla mieszkańców miasta i regionu. Arena Zabrze to miejsce, w którym wielkie emocje, pasja, duch współzawodnictwa i energia nowoczesnego biznesu z założenia przeplatają się ze sportem i wielką historią zwycięstw, tworząc nierozerwalną całość. Jest to jedyny w naszym regionie obiekt o takiej pojemności i o tak dużym potencjale – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Punktem wyjścia zarówno dla kształtu bryły Areny Zabrze, jak i nowej identyfikacji wizualnej było zachowane z poprzedniego obiektu prostokątne pole gry otoczone trybunami, okrytymi z zewnątrz ażurową elewacją z charakterystycznymi zaokrągleniami narożników. Nowa identyfikacja wizualna obiektu zawiera w sobie element graficzny optycznie przypominający widok bryły z góry. Aby podtrzymać i podkreślić ścisły związek stadionu z Górnikiem Zabrze zdecydowano się na kolorystykę, która w środowisku sportowym jest jednoznacznie i błyskawicznie rozpoznawana. W logotypie Areny Zabrze zastosowano te same barwy, którymi od lat posługuje się Górnik, czyli kolory: biały, niebieski i czerwony.

Głównym celem wdrożonych zmian było podkreślenie synergii nowopowstałej infrastruktury sportowej, zamkniętej w doskonale zaprojektowanej bryle, z emocjami, jakie niesie za sobą współzawodnictwo, dążenie do sukcesu i zwycięstwa, przy jednoczesnym respektowaniu dążeń i pragnień partnerów zarówno sportowych, jak i biznesowych. Bowiem Arena Zabrze to nie tylko funkcjonalnie zaprojektowany stadion piłkarski, ale również miejsce spotkań dla biznesu. W przyszłym roku w obrębie obiektu oddane do użytkowania zostaną powierzchnie biurowe, komercyjne oraz loże VIP. Arena Zabrze to miejsce gdzie tradycja przeplata się
z nowoczesnością w aurze atmosfery stworzonej przez wielkie sportowe emocje.