Debata nt. niskiej emisji

06.10.2015

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wzięła dzisiaj udział w debacie Dziennika Zachodniego na temat niskiej emisji z udziałem m.in. prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego i ekspertów.

Prezydent Zabrza zaprezentowała działania miasta w tym zakresie. Przypomnijmy, że miasto od 2009 r. realizuje Program Ograniczania Niskiej Emisji. Warto także wspomnieć, że w tym roku miasto wspólnie ze specjalistami z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla testowało tzw. ekologiczny węgiel. Miasto podejmuje też działania w zakresie edukacji ekologicznej.

W czwartek w Zabrzu odbędzie się konferencja z cyklu "Od miasta do metropolii" nt. działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń".

– Zabrze od 2008 roku podjęto wiele działań proekologicznych, wśród których warto wymienić m.in.: realizację programu termomodernizacyjnego budynków, Programu Ograniczenia Niskiej Emisji czy projektów ekologicznych. Przykładem są też działania związane z projektem pn. "Rekultywacja terenów w rejonie rzeki Bytomki". Równie ważne są działania edukacyjne, które podejmujemy aby podnieść świadomość mieszkańców – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.