"Dni Ubezpieczonego" w ZUS

01.10.2015

Zabrzański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w "Dniach Ubezpieczonego". Potrwają one od środy 7 października do piątku 9 października.

W tych dniach, w godzinach 09.00-17.00, do dyspozycji odwiedzających placówki ZUS w Zabrzu, Tarnowskich Górach, Gliwicach i Bytomiu będą specjaliści ZUS, którzy poinformują zainteresowanych między innymi o tym jak interpretować otrzymaną z ZUS „Informację o stanie konta ubezpieczonego”, a także dlaczego warto mieć obliczony kapitał początkowy, czym jest hipotetyczna emerytura i jak można samodzielnie wyliczyć prognozowaną wartość świadczenia przy użyciu kalkulatorów na PUE.

– Ponadto będziemy informować naszych klientów o planowanym wprowadzeniu elektronicznych zwolnień lekarskich oraz przypominać o praktycznych zaletach posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) – podkreśla Maciej Wroński, rzecznik prasowy zabrzańskiego oddziału ZUS. – Dodatkowo w siedzibie Oddziału ZUS w Zabrzu, przy ul. Szczęść Boże 18 i w Inspektoracie w Tarnowskich Górach przy ul. Górniczej 4-8, w czwartek 8 października w godz. 9.00-14.00 będzie można również skorzystać z porad specjalistów z innych instytucji. Zaprosiliśmy bowiem przedstawicieli Urzędu Skarbowego, Powiatowego Urzędu Pracy i Narodowego Funduszu Zdrowia. Szczerze wierzę, że "Dni Ubezpieczonego" znacznie przyczynią się do wzrostu świadomości naszych klientów w dziedzinie ubezpieczeń społecznych – kończy z nadzieją rzecznik zabrzańskiej placówki ZUS.

Przypomnijmy, że „Dni Ubezpieczonego” to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna ZUS, mająca na celu przybliżenie ubezpieczonym tematyki z zakresu ubezpieczeń i składek oraz zapoznanie ich z prawami i obowiązkami.