Zbliża się V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

16.09.2015

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest największym spotkaniem firm sektora MŚP w Europie. Kongres odbędzie się w dniach 12-14 października 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. V EKMŚP to: 3 dni debat i 5 dni spotkań, 50 paneli dyskusyjnych, 60 wydarzeń, 400 ekspertów i aż 5000 oczekiwanych uczestników z 50 krajów. Wydarzeniu będą towarzyszyć Targi Usług i Produktów dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Biznes Expo (2500 mkw powierzchni stoisk) oraz Program "Samorząd, który wspiera MŚP".

Bezpłatna rejestracja trwa na stronie: https://rejestracja.ekmsp.eu/system/login
 

Kongres, jak co roku, złożony jest z kilku ścieżek tematycznych, w ramach których organizowane są poszczególne sesje i wydarzenia. Pierwsza z nich nosi nazwę – Innowacyjna Firma, Inteligentne Miasto, Konkurencyjny Region. Uczestniczący w niej przedsiębiorcy dowiedzą się między innymi jak poprawić zdolność konkurencyjną swojej firmy poprzez innowacje oraz gdzie szukać środków na finansowanie unikatowych pomysłów i rozwiązań. Będą też dyskutować na temat partnerskiej współpracy samorządów, urzędów pracy i firm sektora MŚP oraz dostosowania systemu edukacji do potrzeb pracodawców. Nie zabraknie tematów związanych
z innowacjami w medycynie, turystyce, nanotechnologiach, energetyce i multimediach.
 

Optymalizacja w biznesie to kolejny ciekawy temat, któremu poświęcona zostanie odrębna ścieżka tematyczna. Eksperci Kongresu wyjdą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców zainteresowanych poprawą efektywności działania swoich firm i odpowiedzą na pytania z zakresu zarządzania strategicznego, finansowania rozwoju, nowych technologii w służbie marketingu czy bezpieczeństwa
w biznesie. Będzie można również dowiedzieć się jak budować owocne relacje biznesowe, a także
w efektywny i nowoczesny sposób rozwiązywać spory z kontrahentami biznesowymi.
 

Kolejne ścieżki skupiać się będą na tematyce Przywództwa, Strategii i Dialogu oraz różnych aspektów przedsiębiorczości.
Uczestnicy Kongresu wspólnie zastanowią się jakich liderów potrzebuje Europa, Polska i każda firma.
W ramach ścieżki Przedsiębiorczość niejedno ma imię odbędą się sesje poświęcone firmom rodzinnym, sukcesji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.
To tylko niektóre z kilkudziesięciu atrakcyjnych wydarzeń kongresowych. Kongres zapowiada sie bardzo atrakcyjnie – zapraszamy przedsiębiorców i wszystkie osoby zainteresowane tematyką Kongresu do rejestracji i skorzystania z sesji i wydarzeń kongresowych.

Zabrze jest Samorządowym Partnerem Głównym tegorocznego V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Strona Kongresu -> http://www.ekmsp.eu/pl/