Zabrze przestrzenią rozwoju

Trzeci "Piknik w Rytmie Firmy"

07.09.2015

4 września, na terenie Kąpieliska Leśnego Maciejów, odbył się Piknik w Rytmie Firmy mający na celu integrację środowiska przedsiębiorców z mieszkańcami Zabrza. Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski w Zabrzu, Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z pomocą Toyoty Ja-Now-An i Grupy Powen-Wafapomp SA.

Dla blisko pięćdziesięciu wystawców była to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy z nowymi partnerami handlowymi oraz promowania swoich produktów. W programie imprezy znalazły się m.in.: pokazy, promocje, degustacje, atrakcje dla dzieci, gry, zabawy, turnieje sportowe, konkurs talentów i niespodzianki.

W trakcie Pikniku w Rytmie Firmy bito także rekord Polski w ilości osób przyrządzających szałot śląski z majonezem. Próbę bicia rekordu zorganizowała ART Gastronomica z pomocą młodzieży z Zespółu Szkół Spożywczych w Zabrzu, natomiast sponsorem była Restauracja Szyb Maciej i firma PRO DYM z Rudy Śląskiej. Była to także okazja do poznania historii przyrządzania szałotu.