Konferencja oświatowa

27.08.2015

W dniu dzisiejszym w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. W spotkaniu z przedstawicielami zabrzańskim placówek oświatowych udział wzięła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty.
 

– Zabrze przebyło długą drogę rozwoju od ośrodka przemysłu do nowoczesnych technologii i innowacyjności. Nie zapominamy w mieście jednak o naszym dziedzictwie – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Dziękuję, że w sercach zabrzańskich nauczycieli jest troska o jak najlepsze wykonywanie swoich obowiązków. Rodzice oddają Wam swój największy skarb, czyli dzieci.   

– Współczesna szkoła powinna być jak miasto Zabrze- wciąż rozwijająca się i oparta na dziedzictwie – zaznaczył kolei Stanisław Faber, Śląski Kurator Oświaty.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu inauguracyjnego nt. dziedzictwa, który wygłosił Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego. Zapoznali się także z prezentacją nt. zabrzańskiej oświaty. Prezydent Zabrza wręczyła nominacje nowym dyrektorom szkół i przedszkoli oraz doradcom metodycznym. Następnie podziękowania dyrektorom odchodzącym na emeryturę, a także kończącym swoją kadencję. W części artystycznej swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2.