Miasto współpracuje z przedsiębiorcami

13.08.2015

Z roku na rok rośnie liczba gości zwiedzających zabytkowy kompleks kopalni Guido. Ale nie tylko turyści przyjeżdżają do Zabrza. Miasto rozwija kontakty gospodarcze. Odbywa się tutaj wiele międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji. Zabrze staje się ważnym punktem na turystyczno-biznesowym szlaku. To dla miasta duży prestiż, a jednocześnie spore wyzwanie, ponieważ trzeba sprostać oczekiwaniom gości, przyzwyczajonych do europejskich standardów.Osoby odwiedzające Zabrze są ciekawe historii miasta. Chcą dowiedzieć się o miejscach, które warto zwiedzić, a także gdzie można aktywnie wypocząć, dobrze zjeść i ciekawie spędzić czas.

Aby podnieść jakość oferty informacyjno-promocyjnej miasto postanowiło zaprosić do współpracy zabrzańskich przedsiębiorców. Na pierwsze spotkanie w tej sprawie, które odbyło się 12 sierpnia, prezydent miasta zaprosiła przedstawicieli hoteli, restauracji, korporacji taksówkarskich, biur podróży oraz agencji turystycznych. Celem tego projektu jest nawiązanie ścisłej współpracy między przedsiębiorcami a Punktem Informacji o Mieście. Obie strony odniosą korzyści. Przedsiębiorcy będą mogli reklamować swoje usługi w miejskich punktach informacyjnych, jednocześnie informacja o ich firmach pojawi się w sieci Śląskiej Organizacji Turystycznej. W zamian, przedsiębiorcy skierują swoich pracowników na bezpłatne szkolenia dotyczące miasta i jego atrakcji. Bogaci w wiedzę taksówkarze, kelnerzy, recepcjoniści, będą mogli służyć swoim klientom informacjami na temat uroków Zabrza.