"Aktywne Zabrze" – co jeszcze w lipcu?

23.07.2015

Projekt „Aktywne Zabrze” to dobry plan, by nakłonić dzieci, młodzież i dorosłych do uprawiania sportu, a tym samym zadbania o tężyznę fizyczną. A dzieje się to poprzez organizowanie dla nich darmowych zajęć rekreacyjno – sportowych z instruktorem lub trenerem oraz cyklu zawodów z wybranych dyscyplin sportowych.

W ramach akcji zabrzanie mogą trenować: snowboard, spinning, nordic walking, kolarstwo szosowe i mtb, fitness, wspinaczkę halową, trójbój siłowy, bieganie oraz narciarstwo zjazdowe i biegowe.

W zajęciach mogą uczestniczyć zabrzanie, jak i mieszkańcy regionu. Wystarczy zarejestrować się w Punkcie Informacji o Mieście w Zabrzu, a przed rozpoczęciem zajęć, w biurze obsługi potwierdzić swoją obecność (w przypadku osoby niepełnoletniej, formalności dokonuje prawny opiekun). Osoby niepełnoletnie biorą udział w zajęciach lub zawodach za zgodą osoby dorosłej. Opiekun musi dostarczyć organizatorowi potwierdzenie braku przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportu. Organizator zajęć dzieli uczestników na grupy ze względu na stopień zaawansowania.

Projekt obejmuje również cykl zawodów sportowych o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze. W lipcu odbędzie się jeszcze pięć z nich:

23 lipca, godz. 20.20 – Night Runners, rondo ul. Korfantego, Planet Club
24 lipca, godz. 20.00 – Joga, Synergia, ul. Stalmacha 7
25 lipca, godz. 9.00 – Kolarstwo szosowe, Aquarius, al. Korfantego 18
28 lipca, godz. 20.00 – Bieganie, start przed głównym wejściem na stadion Górnika
30 lipca, godz. 20.20 – Night Runners, rondo ul. Korfantego, Planet Club.