Guido zaprasza do "Górniczego miasta dzieci"

02.07.2015

Zapraszamy do udziału w projekcie „Górnicze Miasto Dzieci”, realizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach.

Zabawa organizowana jest w terminie 13 – 17 lipca, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. „Górnicze Miasto Dzieci” to pięć dni ciężkiej pracy i jednocześnie znakomitej zabawy. W trakcie projektu dzieci będą uczestniczyć w szeregu warsztatów zawodowych oraz zajęciach animacyjno-artystycznych. Przewidziany jest również czas na posiłek. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów udział w zajęciach o charakterze edukacyjno-animacyjnym ma przyczynić się do wytworzenia u młodych ludzi świadomości własnej tożsamości kulturowej m.in. poprzez objęcie wspólnym motywem wszystkich warsztatów, które nawiązywać będą do dawnych i współczesnych zawodów związanych górnictwem, szeroko pojętą kulturą górniczą i działalnością Muzeum Górnictwa Węglowego. W ramach warsztatów zawodowych prezentowane będą m.in. takie zawody jak ratownik górniczy, elektryk, kustosz, technik hotelarstwa, dziennikarz. Z kolei w drugiej części dnia uczestnicy będą brać udział w zajęciach rekreacyjnych, w tracie których poznają różne możliwości spędzania wolnego czasu.

Program ma również na celu stworzenie symulacji dorosłego życia, stąd dzieci poznają mechanizmy funkcjonowania w dorosłym świecie. W ramach „Górniczego Miasta Dzieci” będą musiały odnaleźć się w strukturach charakterystycznych dla miasta jak np. Rada Miasta, bank, obieg pieniędzy.

Data: 13-17 lipca 2015, godz. 9.00-15.00

Lokalizacje (Zabrze): Kopalnia Guido – ul. 3 Maja 93, Hostel Guido – ul. 3 Maja 93a, Muzeum Górnictwa Węglowego – ul. 3 Maja 19, Sztolnia Królowa Luiza – ul. Wolności 410.

UWAGA: Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Rezerwacje i informacje: Kasa Kopalni Guido, ul. 3 Maja 93
tel. (32) 271-40-77