KAWKA dla kotłów i kolektorów

12.06.2015

Na początku czerwca Zabrze podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Miasto otrzyma pieniądze na modernizację źródeł ciepła w budynkach indywidualnych.

Środki te pochodzą z programu KAWKA, którego głównym zadaniem jest wspieranie inwestycji mających wpływ na ograniczenie niskiej emisji. Zabrze pozyskało ponad 2,1 mln zł. Większa część tej kwoty, ok. 1,2 mln zł, to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z kolei 931 tys. zł miasto otrzymało w formie pożyczki ze środków WFOŚiGW. Skorzystają na tym mieszkańcy Zabrza. Dzięki pieniądzom z programu KAWKA dofinansowana zostanie wymiana 120 kotłów węglowych oraz montaż 80 kolektorów słonecznych.