III Amatorski Festiwal Teatralny OHO

09.06.2015

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” w Zabrzu, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz grupa teatralna Atelier zapraszają na III Amatorski Festiwal Teatralny OHO.

Pomysł zorganizowania w Zabrzu tego typu festiwalu zrodził się po wizycie na warszawskich Zderzeniach Teatralnych prowadzonych przez Dorożkarnię.

Festiwal OHO odbył się już dwukrotnie: w 2013 r. i 2014 r. Impreza skierowana jest do działających na Śląsku teatrów amatorskich na szczeblach: gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym i akademickim. Jest to pierwszy w województwie śląskim i jeden z niewielu w Polsce przegląd teatralny, w którym o wyborze zwycięzcy decydują sami uczestnicy podczas wspólnego, tajnego głosowania, a nie – jak to zwykle bywa – profesjonalne jury.

Ideą OHO jest pokazanie, że każdy głos i opinia są wartościowe. Uczestnicy stają się aktywnymi obserwatorami, mającymi realny wpływ na końcową wygraną. Formuła festiwalu zmusza i uczy pełnego zaangażowania podczas całego czasu trwania imprezy, a nie jedynie podczas własnej prezentacji na scenie. Chodzi o zmniejszenie presji rywalizacji poprzez stworzenie platformy wspólnej wymiany wrażeń i doświadczeń – przekonują organizatorzy. Jest to również miejsce kształtowania młodego pokolenia twórców i odbiorców teatru, którzy, pomimo określenia mianem amatorskiego, niejednokrotnie prezentują bardzo wysoki poziom wykonawczy.

Dotychczas prezentacja spektakli odbywała się w zabrzańskim Kinie Roma. W tym roku organizatorzy zapraszają do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu. Impreza odbędzie się 23 czerwca w godz. 11.00-19.00.

Tegorocznym organizatorem festiwalu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 “Centrum Edukacji Twórczej” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Gospodarzem imprezy jest grupa teatralna OPP4 „CET” Atelier, a pomysłodawczynią, pracująca w placówce, instruktorka teatralna Nina Wolska.

Szczegóły na: https://www.facebook.com/pages/Festiwal-Teatralny-OHO/168463426641588?notif_t=page_new_likes
oraz http://ohofestiwal.jimdo.com/