Spotkanie z Jubilatami

02.06.2015

W ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się dzisiaj z małżeństwami, które w pierwszym półroczu br. odbierały listy gratulacyjne z okazji Złotych i Diamentowych Godów. Takich par było w naszym mieście 78.

Spotkanie, zorganizowane z inicjatywy prezydent Zabrza, odbyło się w Restauracji „Pod Kasztanami” przy ul. Wolności 190. Oprócz zaproszonych Jubilatów wzięli w nim udział m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, naczelniczka Urzędu Stanu Cywilnego Janina Balicka oraz proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu ks. Arkadiusz Kinel.

– Drodzy Jubilaci, gdy się tak na Was patrzy, to chciałoby się na co dzień czerpać z Waszej stanowczości, z Waszego budowania – zwróciła się do przybyłych na uroczystość par prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – „Przyszłość Europy, przyszłość Świata idzie przez rodzinę” – to bardzo ważne i znaczące słowa, które zostawił nam Papież Polak. Pamiętając o nich i kierując się nimi w codziennym życiu, powinniśmy się starać budować. I Wy nas tego nauczyliście. Pokazaliście nam, że warto angażować się w życie rodziny, warto o nią dbać. Ten rozpędzony świat trochę nie pozwala nam zatrzymać się nad wartościami, które są ważne, a Wy pokazujecie, jak wprowadzając je w życie budować stabilnie i trwale.