Już wkrótce – święto tańca ulicznego

20.05.2015

W najbliższy weekend już po raz 14-sty w Zabrzu odbędzie się wielkie święto tańca ulicznego.

23 i 24 maja, w ramach projektu tegorocznej edycji „(Nie) Łam się”, odbędą się dwie imprezy: IX Śląski Turniej Tańca Ulicznego oraz Warsztaty Tańca Ulicznego. W obu wydarzeniach weźmie udział ok. 350 młodych tancerzy, z takich miast jak: Zabrze, Gliwice, Katowice, Knurów, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Tarnowskie Góry, Będzin, Bytom, Pyskowice i Częstochowa.

Podczas turnieju tancerze rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 12 i 13-20 lat i pięciu kategoriach tanecznych – trzech solowych: hip hop do lat 7-12, hip hop 13-20 lat, street dance (improwizacja) 12-20 lat oraz dwóch zespołowych. Turniej odbędzie się 23 maja w hali sportowej Centrum Edukacji przy ul. 1 Maja 12 w Zabrzu (obok DMIT). Rozpoczęcie imprezy przewidziano na godz. 13.30. Muzykę przygotuje Dj HWR. Wszystkich zainteresowanych tańcem zapraszamy do kibicowania.

Dodatkowo jurorzy turnieju poprowadzą warsztaty taneczne. Paweł „Tolek” Tolak z Warszawy poprowadzi zajęcia z hip hop choreo dla dzieci i młodzieży, a Sebastian „Seba” Krupa z Łodzi – zajęcia z hip hop new style. Trzecim sędzią turnieju będzie Iwona Tchórzewska z Katowic.

Organizatorami projektu „(Nie) Łam się” są: Centrum Edukacji Twórczej OPP4 i Studio Tańca Ulicznego OPP4 w Zabrzu. Wydarzenie wspiera też Wydział Oświaty w Zabrzu, a współfinansuje Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach, w ramach Funduszu Małych Grantów na rok 2015. Sponsorem projektu jest także Hotel Alpex w Zabrzu. Natomiast pomysłodawcą i koordynatorem – Agata Zeliszek.