Rodzinne bieganie

14.05.2015

Już wkrótce zabrzan czeka prawdziwy festiwal biegania. 23 maja, w Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, odbędzie się IX Bieg Rodzinny.

Zawodnicy powalczą o puchar prezydenta Zabrza. Dzieci i młodzież podzielono na cztery kategorie wiekowe. Im młodsi, tym krótsza trasa do pokonania. Dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych przewidziano dystans 180 m. Dorośli wystartują w kategorii open na trasie liczącej 1740 m. Ukoronowaniem imprezy będzie bieg rodzinny na dystansie 670 m. Dla tej kategorii przewidziano odrębne zasady. Rodzinna drużyna musi liczyć minimum trzech zawodników. Mogą wystartować dziadkowie, rodzice, dzieci, w dowolnej konfiguracji pokrewieństwa i płci. Najważniejszy warunek jest taki, aby rodzina na całym dystansie biegła razem, a metę pokonała trzymając się za ręce. Niepełnoletni zawodnicy powinni pamiętać o pisemnej zgodzie rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w biegu.

Udział w imprezie można zgłaszać do 21 maja poprzez formularz zamieszczony na stronie: www.aktywnezabrze.pl albo w biurze zawodów 23 maja w Parku im. Rotmistrza Pileckiego w godz. 10.00-11.00. O wynikach zawodników decydować będzie czas mierzony elektronicznie za pomocą chipa wbudowanego w numer startowy. Dla uczestników biegu przewidziano atrakcyjne nagrody. Oprócz pucharów, dla zwycięskiej, zabrzańskiej rodziny, ufundowano pobyt w Willi Swoboda w dowolnie wybranym terminie.