Jubileusze Małżeńskie

14.05.2015

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w katowickiej katedrze odbędą się Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył…”.

W ub. roku w uroczystości wzięło udział aż 800 małżeństw z całego Śląska. Tym razem Archidiecezja Katowicka zaprasza 24 maja na godzinę 12.00 małżonków, którzy mają okrągłe rocznice (5,10,15,…) na wspólne, radosne świętowanie jubileuszu małżeńskiego.

Jubilatów będzie witać na schodach góralska kapela z Jaworzynki, a małżonkowie zostaną „odznaczeni” okazjonalnym kotylionem. O godz. 12.00 arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita katowicki, odprawi mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym błogosławieństwem dla każdej pary.

Organizatorzy pomyśleli także o pewnych pamiątkach-niespodziankach. Po uroczystości, która odbędzie się w katedrze, ponownie zagra kapela Jetelinka, będzie też kołocz, kawa i coś na ciepło – czyli takie „małe wesele” na placu kurialnym. Gdyby komuś przyszła ochota zatańczyć, to będzie to jak najbardziej na miejscu.

Do pomocy w organizacji wydarzenia czynnie włączają się małżeństwa z ruchu Domowego Kościoła oraz narzeczeni, którzy brali udział w kursach projektu „Przed Nami Małżeństwo” oraz inni chętni wolontariusze.

Dla celów organizacyjnych prosi się o zgłaszanie swojej obecności przez formularz znajdujący się na stronach archidiecezji: archidiecezja.katowice.pl, przednamimalzenstwo.pl, katowice.gosc.pl, katowice.oaza.pl lub dzwoniąc na nr +48 504985899.