XXII Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

20.04.2015

Co roku śląscy rzemieślnicy i przedsiębiorcy spotykają się na Gali, aby podsumować kolejny rok swojej działalności na rynku, a także wybrać najlepszego rzemieślnika, któremu przyznają Tytuł Rzemieślnika Roku.

W spotkaniu, które odbyło się 17 kwietnia br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, oprócz przedsiębiorców wzięli udział także przedstawiciele władz rządowych na czele z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim, władz wojewódzkich oraz samorządowych.
W uroczystości wzięła także udział prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która osobiście pogratulowała wszystkim wyróżnionym, w tym przedstawicielom zabrzańskiego biznesu. Prezydent podkreśliła, że rzemieślnicy, a także mali i średni przedsiębiorcy swoją działalnością w trudnych czasach pokazali, że potrafią umiejętnie podejmować wyzwania mając na uwadze zarówno rozwój, jak i wrażliwość społeczną.
Podczas piątkowej uroczystości czterdziestu najlepszych przedsiębiorców z województwa śląskiego odebrało statuetki „Firmy z Jakością”, „Firmy z Przyszłością” oraz „Wiarygodnego Lidera Biznesu”. Organizowany od dwudziestu lat konkurs, to okazja dla rzemieślników i lokalnych firm na zaprezentowanie swoich walorów oraz wyrobów. Wyróżnienia przyznane przez kapitułę to z jednej strony forma docenienia najlepszych przedsiębiorców, ale przede wszystkim możliwość podziękowania im za wpływ na rozwój lokalnej przedsiębiorczości w naszym województwie.
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest najstarszą, a jednocześnie największą organizacją samorządu gospodarczego w regionie. Powstała tuż po przyłączeniu Górnego Śląska do Rzeczpospolitej w czerwcu 1922 r. Izba tworzy dzisiaj ponad 30 tys. miejsc pracy, jest partnerem społecznym i potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tys. osób. Prowadzi szkolenia w ponad 100 zawodach i zrealizowała ponad 40 projektów finansowanych ze środków unijnych. Członkowie Izby nie tylko dbają o rozwój regionalnej przedsiębiorczości, ale też ochraniają i reprezentują interesy członków, organizują i wspierają wymianę gospodarczą z przedsiębiorcami spoza Śląska i z zagranicy oraz promują poprzez targi, giełdy, kongresy, pokazy i seminaria śląską gospodarkę.