Fortum dla Śląskich Dzieci

26.03.2015

26 marca w Elektociepłowni Zabrze zainaugurowana została czwarta edycja programu Fortum dla Śląskich Dzieci, którego partnerem jest Miasto Zabrze. W spotkaniu udział wzięła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 

Program realizuje Firma Fortum we współracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica. Celem programu jest wyrównanie szans i aktywizacja młodzieży. Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku od 11 do 15 lat.Uczestnicybędą brali udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Dla tych dzieci, które wykażą się największą determinacją oraz zaangażowaniem, a także wysoką frekwencją na zajęciach – firma Fortum przygotowała specjalnie sponsorowane stypendia.

– To bardzo cenna inicjatywa, która świadczy o społecznej odpowiedzialności firmy Fortum. Cieszę się, że nasza młodzież może dzięki temu rozwijać swoje umiejętności. Poprzednie edycje pokazały, jaki potencjał ma nasza młodzież – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

– Młodzi mieszkańcy tego regionu wykazują się wielkim zaangażowaniem i są zdeterminowani, żeby realizować swoje marzenia nawet mimo przeciwności losu dlatego kontynuujemy ten program − mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

– Czwarta edycja projektu Fortum dla Śląskich Dzieci, po raz kolejny umożliwia nam rozwijanie w dzieciach postawy Zwycięzcy, która mówi, że niezależnie kim jesteś i skąd pochodzisz, możesz spełnić swoje marzenia i osiągnąć sukces w życiu − mówi Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 365 dzieci, z których 157 nagrodzono indywidualnymi stypendiami.