Kwiecień w Miejskim Ośrodku Kultury

25.03.2015

Przedstawiamy harmonogram działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu w kwietniu 2015 r.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Kreatywne Zabrze – temat Światłem malowane” – pod honorowym patronatem Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.  Jeśli pasjonuje Cię fotografia, weź udział w kolejnej odsłonie „Kreatywnego Zabrza” i zgarnij atrakcyjne nagrody oraz bądź uczestnikiem wystawy zbiorowej w Galerii MOK.
Zapoznaj się z regulaminem i wyślij do nas kartę zgłoszeniową ze swoim zdjęciem.
Szczegóły organizacyjne na www.mok.art.pl
Czekamy na wasze prace do 29 maja 2015r.
Laureatów poznamy i nagrodzimy na wernisażu – 15 czerwca, godz. 17.00

W KWIETNIU ZAPRASZAMY NA WARSZTATY INTERAKTYWNE Z KREACJI GIER.
Termin 27 kwietnia, w godzinach od 9:00 do 13:00
Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na kreatywne warsztaty pod okiem specjalisty z branży gier Jakuba Cikała, wykładowcę na ASP w Katowicach i GWSP w Chorzowie na kierunku Gry i Grafika Interaktywna, które poszerzą spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń miejską. Poznamy mechanizmy tworzenia gier, proces projektowy od koncepcji do funkcjonalnego prototypu. Celem jest stworzenie gier planszowych lub miejskich bazujących na mapach i terenie miasta Zabrze.

WARSZTATY BEMIX MEDIA – zapraszamy w maju!
Termin 16 maja w godzinach 10:00 – 15:00
Zapraszamy na warsztaty w ramach których, min.:
• poznamy profesjonalny sprzętu foto-wideo-film oraz najnowsze systemy stabilizacji,
• zaprezentujemy najnowsze rozwiązania w cyfrowej produkcji filmowej i fotograficznej,
• wypróbujemy prezentowany sprzęt na własnym aparacie,
• wylosujemy dla uczestników gadżety branżowe.

Propozycja jest skierowana przede wszystkim do profesjonalistów i pasjonatów z branży fotograficznej, filmowej, reklamowej.
Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację.
Prowadzi: Firma BemixMedia

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie

13 kwietnia, godz. 17.00
GALERIA MOK Wernisaż wystawy Romana Staraka "Opowieść o Śląsku".
Zapraszamy na wystawę prof. Romana Staraka – artysty grafika, który zabierze nas w niezwykłą podróż po Górnym Śląsku. Prezentowane prace mistrza przedstawiają industrialny krajobraz, sprowadzony do uporządkowanych form czarnych płaszczyzn, pionów i poziomów.
Artysta uprawia rysunek, malarstwo i grafikę warsztatową, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gliwicko-zabrzańskiego.
Uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, indywidualnych i zbiorowych m.in.: Wielkiej Brytanii, Jugosławii, Brazylii, Włoszech, Francji, Szwecji, Belgii, Meksyku oraz na Węgrzech. Grafiki Romana Staraka znajdują się m.in. w: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum we Wrocławiu, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum w Skopie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Brazylii, Muzeum Narodowym w Montrealu.
Wstęp wolny, wystawa czynna od 13 kwietnia do 8 maja 2015 roku.

18 kwietnia, godz. 17.00.
Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Muzycznego Teatru Furtyna w ramach akcji „Dotknij Teatru” – Międzynarodowy Dzień Teatru w MOK – Teatr Nieoetykietkowani „Dotknij Teatru” to akcja prowadzona w całej Polsce w dniach 27 marca – 4 kwietnia 2015r. związana z Międzynarodowym Dniem Teatru.
MUZYCZNY TEATR FUTRYNA jest amatorską grupą artystyczną działającą od 2005 roku, kierowaną przez Siostry Nazaretanki oraz ich współpracowników. Niepowtarzalną cechą teatru jest fakt, że jest to teatr „w drodze”. Tworzą go młodzi ludzie z całej Polski, a próby odbywają się w różnych miastach. Obecnie grupę teatralną stanowi około 45 osób w przedziale wiekowym 15-30 lat. W jej skład wchodzą młodzi aktorzy i muzycy, a zespół dzieli się na chór i orkiestrę.
W Polsce i zagranicą prezentowali kilka spektakli, miedzy innymi: „Przed sklepem jubilera” dramat Karola Wojtyły w wersji muzycznej, rockowe oratorium „Ojciec” oraz widowisko operowe „Małgorzata”.
Najnowsza produkcja „Alicja w Krainie Czarów”, to klasyczny musical, którego libretto zostało napisane na podstawie książki Lewisa Carrolla pod tym samym tytułem. Przygody Alicji stały się tutaj inspiracją do poszukiwań własnej tożsamości, siły i wartości. Całość to pełne humoru, muzyczne obrazki z ciekawymi choreografiami.
Adaptacja tekstu, scen,: M. Cieślak – Poznań, s. A.A. Mierzejewska – Warszawa
Muzyka: Sławomir Kandziora – Poznań
Aranżacje i instrumentacje: Marcin Gałęski – Poznań , Wojciech Świerczyna – Rybnik Aranżacje wokalne: s. Karen Katarzyna Trafankowska – Kalisz
Reżyseria: Joanna Kiersztejn – Poznań.
Organizator: Teatr Nieoetykietkowani – Małgorzata Baryła oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Wstęp wolny.

Teatr Nieoetykietkowani działający w OPP3 już po raz czwarty proponuje młodzieży: warsztaty teatralne prowadzone przez „młodych dla młodych” których efektem są pokazy krótkich etiud, nowe spektakle i premiery Nieoetykietkowanych, ale też integracja i świetna zabawa. Zapraszamy do auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Wolności 323 w dniach 27 i 30 marca 2015r.

29 kwietnia, godz. 10.00
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Zapraszamy słuchaczy na wykłady prowadzone przez Profesorów i Doktorów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, zakresu medycyny, propagowania zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych.
1. „Czy w dzisiejszych czasach można odżywiać się zdrowo?” prof. dr hab. D. Kokocińska
2. „Cukrzyca jako problem społeczny” prof. dr hab. K. Strojek
Termin ostatniego wykładu – 27 maj 2015r. Miejscem spotkań jest sala wykładowa w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a.
Organizator: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, współorganizator – Miejski Ośrodek Kultury.
Więcej informacji na stronie: http://sum.edu.pl/aktualnosci-i-komunikaty-utw-wlz

Szczegółowe informacje dotyczące imprez: www.mok.art.pl, tel. 32 278 08 02, kom.531 614 667.