Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

19.03.2015

27 marca o godzinie 19:30 w Domu Muzyki i Tańca odbędzie się koncert Korean Chamber Orchestra, znakomitej orkiestry kameralnej z Seulu, odnoszącej sukcesy na całym świecie.
Koncert uświetni występ wybitnej koreańskiej skrzypaczki Yu-Young Baek, cieszącej się uznaniem Krzysztofa Pendereckiego, który zaliczył ją do grona najwybitniejszych skrzypaczek młodego pokolenia.

PROGRAM KONCERTU
Franz Schubert Uwertura na orkiestrę smyczkową c-moll
Charles Ives The Unanswered Question
Karl Amadeus Hartmann Concerto Funebre na skrzypce I orkiestrę smyczkową
Ludwig van Beethoven Kwartet smyczkowy op. 59 „Rasumovsky”

Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena od 1997 roku organizuje Wielkanocne Festiwale Ludwiga van Beethovena. Każda edycja przedstawia dzieła Beethovena z różnych perspektyw, pozwala dostrzec, skąd artysta czerpał inspiracje, a także jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje we współczesnym świecie. W tym roku, od 22 marca do 3 kwietnia, Festiwal odbędzie się po raz 19., a jednym z gości będzie światowej sławy Korean Chamber Orchestra. Festiwal odbywa się w Warszawie, ale dzięki staraniom prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik oraz przychylności Elżbiety Pendereckiej – dyrektor Festiwalu, w Zabrzu odbędzie się jeden z koncertów w ramach tego Festiwalu. Będzie to koncert, z okazji 50-lecia Korean Chamber Orchestra.

Więcej informacji:

http://www.dmit.com.pl