Premiera spektaklu "Kocham"

19.03.2015

Jeden z najbardziej znanych bohaterów współczesnego polskiego filmu wraca, ale nie na ekrany kin lecz na deski… zabrzańskiego Teatru Nowego.

Adam Miauczyński, bohater „Domu wariatów”, „Życia wewnętrznego” i „Dnia świra”, jest chyba najbardziej wyrazistą karykaturą polskiego inteligenta w dziejach rodzimego kina i teatru. Tym razem niespełniony pisarz, nauczyciel i reżyser, zakochał się. Właściwie zawsze był zakochany, zawsze marzył, że przydarzy mu się : „… to, co przydarzyło się Mistrzowi i Małgorzacie. Że oto spotkam mą nieznaną ukochaną i że miłość napadnie na nas tak, jak napada wyrastający w zaułku morderca…”. Na nieszczęście Adama Miauczyńskiego marzenie się realizuje i oto w jego życiu pojawia się kobieta. Na kolejny epizod z życia kultowego antybohatera zaprasza Teatr Nowy w Zabrzu.

Komedię „Kocham” autorstwa Marka Koterskiego, wyreżyserował Krzysztof Prus. Scenografię przygotował Marek Mikulski. Na deskach zabrzańskiego teatru zobaczymy: Jolantę Niestrój-Malisz, Joannę Romaniak, Magdalenę Waligórską, Grzegorza Cinkowskiego, Mateusza Lisieckiego, Krzysztofa Urbanowicza.

Premiera – 27 marca.