Miasto wspiera działania policji

12.03.2015

12 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu zostało podpisane porozumienie między Miastem Zabrze a Szkołą Policji w Katowicach w sprawie dofinansowania szkolenia funkcjonariuszy.

Dokument podpisali Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza i insp. Jarosław Kaleta, Komendant Szkoły Policji. Miasto Zabrze przekaże także 200 tys. zł. na dodatkowe patrole policji. Efektem współpracy będzie dodatkowych 300 patroli w mieście. Dotyczy to głównie obszaru Komisariatu I, II i III. Prezydent Zabrza podkreśliła, że bezpieczeństwo mieszkańców to jeden z priorytetów dla samorządy. Z kolei mł. insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji w Zabrzu podziękował za wielowymiarowe wsparcie w postaci dofinansowania zakupu radiowozów i sprzętu czy remontu komisariatów co podnosi jakość i efektywność pracy. Współdziałanie samorządu i policji przynosi efekty, co uwidaczniają wyniki.