Prezydent Zabrza przewodniczącą Zarządu GZM

20.02.2015

Walne Zgromadzenie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego wybrało dzisiaj nowe władze GZM. Przewodniczącym Zarządu Metropolii "Silesia" została wybrana prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Do zarządu weszli także: prezydent Katowic, Marcin Krupa, radny Rady Miasta Gliwice, Jarosław Wieczorek, przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska, Kazimierz Myszur, prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, prezydent Jaworzna, Paweł Silbert oraz prezydent Bytomia, Damian Bartyla. Z kolei przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego GZM został prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala. Na wiceprzewodniczących tego gremium wybrano z kolei prezydenta Dąbrowy Górniczej, Zbigniewa Podrazę oraz Marka Kopałę, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gliwice.