Kolejny apel w sprawie górnictwa

15.01.2015

Zakończyło się spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach z udziałem Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza. Rozmowy dotyczyły sytuacji w górnictwie.

Samorządowcy wystosowali kolejny apel do premier Ewy Kopacz podpisany przez prezydentów Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia, wójta Gierałtwic oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

"Mając na uwadze prowadzone rozmowy w sprawie górnictwa oraz spotkania z samorządowcami z gmin, na terenie których działają kopalnie przewidziane do restrukturyzacji; pozostając równocześnie w nadziei na zawarcie porozumienia, przedstawiamy postulaty zawierające propozycje do powstającego rządowego „programu dla Śląska”- piszą samorządowcy.

Wśród 12 propozycji wskazują na konieczność wprowadzenia wielu rozwiązań, których efektem będzie rozwój regionu. Są wśród nich: wsparcie dla przedsiębiorców, tworzenie nowych miejsc pracy, wprowadzenie regulacji usprawniających wykorzystanie i rewitalizację obszarów górniczych, aktywne wsparcie działań społecznych.

Równocześnie uczestnicy spotkania po raz kolejny powtórzyli apel o włączenie ich do prac „Międzyresortowego Zespołu do spraw Wzmocnienia Potencjału Przemysłowego Śląska”.

źródło: www.slaskie.pl