Eco-Zabrze

06.11.2014

Zabrze otrzymało wyróżnienie w kategorii efektywność energetyczna budynków w ogólnopolskim konkursie Eco-Miasto. Nasza gmina doceniona została za kompleksowe podejście do promocji i ekologicznych rozwiązań w swoim regionie.

4 listopada w Ambasadzie Francji w Polsce odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla polskich miast, najlepiej realizujących politykę zrównoważonego rozwoju. Laureaci zostali wyłonieni w trzech kategoriach: gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków oraz mobilność zrównoważona. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: ambasador Francji Pierre Buhler, minister środowiska Maciej Grabowski i prezes KAPE Zbigniew Szpak.

Projektowi towarzyszyły trzy tematyczne seminaria wyjazdowe, z których jedno „Efektywność energetyczna budynków jako narzędzie obniżenia rachunków dla samorządów i mieszkańców oraz poprawy jakości środowiska”- odbyło się 15 września w Zabrzu.

Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric i Krajową Agencją Poszanowania Energii.