Zarząd ERIH obradował w Zabrzu

05.11.2014

Inwestycje w rozwój turystyki poprzemysłowej sprawiły, że Zabrze jest rozpoznawalnym punktem na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. 5 listopada w sali historycznej Ratusza Miejskiego obradował Zarząd tej organizacji, skupiający ekspertów w dziedzinie turystyki poprzemysłowej.

Rozmawiano na temat wyzwań, stojących przed turystyką przemysłową. Była to też okazja, aby podzielić się dobrymi praktykami. ERIH łączy dziedzictwo przemysłowe w ogromną sieć kultury europejskiej. Rezultat: nowoczesne oferty spędzania wolnego czasu i podróżowanie do dawnych obiektów przemysłowych pod wspólnym znakiem jakości. ERIH oznacza najlepsze, co Europa ma do zaoferowania w dziedzinie kultury przemysłowej. Dziesięć szlaków regionalnych przedstawia historię przemysłu różnych regionów w Europie, a dziesięć europejskich szlaków tematycznych ukazuje szczegółową historię głównych gałęzi przemysłu. ERIH to najobszerniejszy portal informacyjny dotyczący europejskiej historii przemysłu.