Uniwersytet Trzeciego Wieku

29.10.2014

29 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się inauguracja roku akademickiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

Uroczystość otworzyła dr hab. n.med. Jolanta Zalejska-Fiolka, Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny pt. „Schorzenia nowotworowe głowy i szyi – jak zapobiegać?” przedstawił prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek .
W trakcie spotkania Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk uroczyście wręczyła legitymacje słuchaczom podejmującym naukę w ramach uniwersytetu. – Z uznaniem obserwujemy waszą energię, a także chęć pozyskiwania wiedzy. Jestem przekonana, że będziecie państwo uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach, które przełożą się na podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej – mówiła Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy z zakresu medycyny, propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu od godz. 10.00 do 13.00. Podstawą przyjęcia jest ukończenie aktywności zawodowej lub ukończenie 60 roku życia. Wykłady prowadzone będą przez profesorów i doktorów zatrudnionych na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

http://mok.art.pl/pl/index.php?option=com_content&view=article&id=320:uniwersytet-trzeciego-wieku&catid=47:aktualnoci&Itemid=117