Koncerty edukacyjne w filharmonii

06.06.2014

Nauka przez zabawę – tak w skrócie można opisać zorganizowane 5 i 6 czerwca w Filharmonii Zabrzańskiej koncerty edukacyjne dla szkół i przedszkoli.

Imprezę poprowadził dyrygent Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej – Sławomir Chrzanowski. Dzieci mogły nie tylko sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w dziedzinie muzyki, ale też spróbować swoich sił w dyrygowaniu orkiestrą. Obecne były szkoły pochodzące między innymi z Zabrza, Bytomia czy Gliwic.
Dzieci bez trudu odpowiadały na zadane im pytania dotyczące określenia gatunków muzycznych, grupy zaprezentowanych instrumentów, rozpoznawały dzieła polskich jak i zagranicznych kompozytorów. Nazwiska takie jak Chopin, Moniuszko, Strauss okazały się doskonale znane Śląskiej młodzieży.
– Takie spotkania pozwalają rozwinąć potencjał twórczy dzieci, a także ich zainteresowania muzyką klasyczną, nasza szkoła już czwarty rok z rzędu bierze udział w wydarzeniu – komentują Barbara Orlińska i Jolanta Krysińska, nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 45 w Bytomiu.

Na zakończenie koncertu rozstrzygnięto konkurs z zakresu wiedzy muzycznej, a wyróżnieni odebrali nagrody z rąk prowadzącego.

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Filharmonię pod adresem http://www.filharmonia.zabrze.pl/.