Hala tenisowa powstanie w Zabrzu

05.06.2014

Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie w kwocie 1,5 mln zł na budowę hali tenisowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Pieniądze pochodzić będą z Ministerstwa Sportu i Turystyki (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Budowy Hal Tenisowych”). Jest to maksymalne dofinansowanie na tego typu inwestycję, jakie mógł uzyskać samorząd.

Obiekt powstanie w tym roku przy ul. Olimpijskiej. Hala będzie miała trzy korty w tym dwa do gry podwójnej i jeden do gry pojedynczej o nawierzchni posiadającej certyfikat ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisowa). Dodatkowo zostanie wyposażona w trybuny sportowe dla około 120 osób. Będzie też w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łączny koszt budowy wynosi nieco ponad 3 mln zł. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu Miasta Zabrze.