Coś dla miłośników tańca i fotografii

29.10.2013

Wszystkich zainteresowanych fotografią i tańcem zapraszamy na otwarcie wystawy „Zatańczeni”, które odbędzie się 29 października 2013 roku o godz. 16.30 w galerii na parterze Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu (pl. Teatralny).

Wystawa stanowi końcowy akcent 12 edycji projektu „(Nie) Łam się”, przeprowadzonego w maju b.r. Podczas wernisażu nastąpi wręczenie dyplomu tegorocznej laureatce Konkursu Patrycji Budny oraz krótki pokaz tancerzy Studia Tańca Ulicznego OPP4 w Zabrzu.

Sama wystawa ma charakter przeglądowy. Składają się na nią wybrane przez jury tegorocznego VI Konkursu Fotograficznego „Zatańczeni” (pod przewodnictwem pana Piotra Muschalika) najciekawsze prace fotograficzne sześciu edycji Konkursu. Prace te umieszczone zostały również w dwujęzycznym katalogu, wydanym w lipcu b.r. Wystawa po zaplanowanej na listopad ekspozycji w galerii WST, wyruszy w „podróż” po krajach Unii Europejskiej, m.in. do Włoch, Anglii, Litwy, Holandii.

Organizatorami Konkursu Fotograficznego i wystawy są Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu oraz Fundacja „Arteria” w Zabrzu. Projekt współfinansowany był przez Urząd Miasta w Zabrzu, a sponsorem było Venos Studio w Zabrzu.
Serdecznie zapraszamy!