Zabrze przestrzenią rozwoju

Stowarzyszenie Kartel Kulturalny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie

27.09.2013

Stowarzyszenie Kartel Kulturalny zapraszamy na III już edycję imprezy "4Pak".

Czym jest "4Pak" ? W jednym dniu, tym razem 5.10.2013, odbędzie się 8 imprez które zostały podzielone na 4 kategorie – kultura, rozrywka, sport, tradycja – stąd też nazwa 4Pak. Każdy, bez względu na wiek, może wybrać imprezę, na którą chciałby się wybrać, bez znaczenia w jakim jest wieku. Imprezy odbywają się od rana do późnego wieczora, a zaczynamy od:

Otwarty Turniej Szkata o Mistrzostwo Rokitnicy – 9:00

Miejsce: Club Nota Bene. Impreza skierowana dla osób które potrafią i chcą spróbować swoich sił w najpopularniejszej na śląsku grze karcianej czyli SZKAT. Zapisy o godz. 8:45. Impreza jest organizowana przy współpracy z MBP w Zabrzu. Godz. 13:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.


Spontaniczna Akcja – Flashmob – Bitwa na Poduszki – 10:00-10:05

Miejsce: Park Miejski w Rokitnicy, obok przystanku. Spontaniczna akcja, w której chodzi o dobrą zabawę. Zapraszamy wszystkich, młodych oraz w kwiecie wieku, śpiochów oraz tych poranych skowronków. Punkt 10:03, "bitwa" potrwa 2 minuty.

Bijemy Rokitnicki Rekord w Bieganiu i Nord Walking – 12:00-12:45

Miejsce: Zbiórka przy przystanku Rokitnica Andersa. Trasa przebiega przez ul. Andersa w dół, ul. Ks. Henryka Pobożnego do Szkoły Podstawowej 31, dystans 1,4 km. Zapraszamy wszystkich którzy kochają biegać lub chodzić na "kijkach".


"Let’s Play" – 12:00 – 18:00

Miejsce: IV LO w Zabrzu. Impreza rodzina oraz dla tych którzy, uwielbiają rywalizacją ze swoimi znajomymi. Przez cały czas trwania imprezy gramy w różne gry planszowe:m.in. Qubick, Prawo Dżungli, Scrabble. O godz. 15:00 odbędzie się otwarty turniej o mistrzostwo Rokitnicy w Scrabble. Impreza organizowana przy współpracy z IV LO. "Let’s Play" – Impreza jest organizowana przy współpracy z sklepem z grami planszowymi " Żyrafa".

" Proszę Państwa, oto Teatr " – 15:00-19:00

Miejsce: Gimnazjum 29. A imprezę zaczynamy od warsztatów teatralnych. Warsztaty skierowane do wszystkich miłośników teatru, którzy chcieliby spróbować swoich sił i odnaleźć się w roli aktorskiej. Na zakończenie warsztatów, odbędzie się spektakl przygotowany przez uczestników. Po krótkiej przerwie zapraszamy już wszystkich na Monodramy. Całość imprezy przygotuje Teatr "Nieoetykietkowani" z OPP 3 w Zabrzu. Warsztaty bez ograniczeń wiekowych

" Biesiada Śląska" – 18:00-21:00

Miejsce: Ogródki Działkowe "Aster". Tej imprezy chyba nie trzeba reklamować. Zapraszamy wszystkie osoby które lubią się bawić w Śląskich klimatach. Wstęp Bezpłatny. Sląskie stroje ludowe, albo przynajmniej elementy, koniecznie potrzebne!


" Tuwim Dla Dorosłych" – 19:30

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Rokitnicy. Z racji tego że mamy rok Juliusza Tuwimy, bibliotek przygotuje dla Was spotkanie z twórczością tego wielkiego poeaty oraz zaprezentuje jego mniej znane działa, czyli erotyki.

" Koncert RoCk-itnicki " – 20:00

Miejsce: Nota Bene. Koncert skierowany do osób które preferują mocne punck-rockowe granie, a zagra dla Was zabrzański zespół – Tunnel Jammers.

Organizator imprezy: Stowarzyszenie Kartel Kulturalny
Impreza dofinansowana ze środków UM Zabrze oraz Rady Dzielnicy Rokitnica

Plakat poniżej.