Zabrze w obiektywie fotograficznym

12.09.2013

11 września w Galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu odbył się wernisaż rozpoczynający wystawę prac rozstrzygniętego konkursu fotograficznego pt. „Zabrze w obiektywie fotograficznym”.

Konkurs miał na celu promocję fotografów artystów, fotografów amatorów oraz ich prac, które w ciekawy sposób zamykają w kadrze otaczające nas obiekty historyczne i architektoniczne, a także przedstawienie Zabrza jako ciekawego historycznie, a zarazem atrakcyjnego i nowoczesnego miasta.
Spotkaniu towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród autorom wyróżnionych fotografii. Nagrody główne (aparaty fotograficzne) oraz bilety na rodzinne zwiedzanie Kopalni Guido zostały przyznane przez Prezydenta Miasta Zabrze.
Wszyscy autorzy wyróżnionych prac otrzymali również roczną prenumeratę magazynu Film&TV Kamera Wydawnictwa UNIT.

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc od 11 września do 11 października 2013 roku.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
– „Odnaleźć historię – urok starych kamienic”
– „Poszukiwanie nowoczesnej architektury”

W konkursie udział wzięło ponad 20 osób, mieszkańców naszego regionu m.in. z Zabrza, Gliwic i Bytomia.

W podtemacie pt. „Odnaleźć historię – urok starych kamienic ”, wyróżniono trzech autorów:

I miejsce – Ewelina Szostakiewicz
II miejsce – Marcin Urbanowicz
III miejsce – Dominika Jędrychowska

W podtemacie pt. „Poszukiwanie nowoczesnej architektury” wyróżniono tylko jednego autora – Marcina Urbanowicza z Gliwic.
Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.