Zabrze przestrzenią rozwoju

Pływacy "Weterana" Zabrze najlepsi w Mistrzostwach Polski w pływaniu Masters

24.06.2013

W dniach 14-16 cerwca na basenie 50 m w DĘBICY odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters.

W zawodach startowało 251 pływaków z Czech, Litwy, Słowacji oraz Polski.Ustanowiono 59 nowych Rekordów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w sztafetach. W punktacji medalowej pływacy "Weterana" Zabrze zajęli 1 miejsce zdobywając 47 złotych, 11 srebrnych oraz 5 brązowych medali przed klubem Warsaw Masters /30,17,14 /medali,Koroną Kraków /27,28,25/ medali,Masters Toruń /20,9,9/medali. Zawodnicy "Weterana ustanowili w tych zawodach 16 nowych Rekordw Polski w konkurencjach indywidualnych oraz 2 nowe Rekordy Polski w sztafetach.
 MACIEJ KUNICKI /kat.D/ zdobył 3 brązowe medale

Ponadto startując w sztafetach zmiennych,dowolnych kobiet i mężczyzn oraz w mixtach, pływacy "Weterana" Zabrze ustanowili 2 nowe R.P zdobywając jednocześnie 8 złotych oraz 2 srebrne medale, płynąc w różnych kategoriach wiekowych sztafet. Łupem medalowym w sztafetach podzielili się wśród kobiet R. BASTEK, J. BOSOWSKA, B. BRENDLER, K. FECICA, G. KISZCZAK, B. SULEWSKA
Natomiast wśród mężczyzn: J. BARUCHA, E. BASTEK, W. BOSOWSKI, D. FECICA, S. KISZCZAK, W. KORNICKI, M. KUNICKI, B. POLOCZEK oraz T. STUCHLIK.

Organizatorzy w rankingu za uzyskanie najlepszych wyników uhonorowali 10 zawodniczek oraz zawodników. Wśród kobiet zwyciężyła RENATA BASTEK, 4 miejsce zajęła GRAŻYNA KISZCZAK natomiast BEATA SULEWSKA zajęła 8 miejsce. Pływacy "Weterana" Zabrze wygrywając powyższe zawody udowodnili po raz kolejny, że są najlepszym klubem pływackim Masters w Polsce.
Obecnie zawodnicy "Weterana"przygotowują się do MISTRZOSTW EUROPY, które odbędą się w Holandii w miejscowości EINDHOVEN w dniach 31.08 – 08.09.2013 r.