Zabrze przestrzenią rozwoju

Spotkanie młodzieży z prezydent Zabrza

03.06.2013

1 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” odbyło się spotkanie młodzieży objętej programem „Fortum dla Śląskich Dzieci” z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz Katarzyną Grzesiek uczestniczką programu Must be the music.

– Pamiętajcie, że w was wierzymy. Ufam, że spełnicie swoje marzenia. Wyznaczajcie sobie cele i cokolwiek w życiu będziecie robić róbcie to z wielkim sercem – mówiła do młodzieży prezydent Zabrza.

„Fortum dla Śląskich Dzieci" to program, który powstał w 2012 roku z inicjatywy koncernu energetycznego Fortum i jest realizowany we współpracy z Fundacją Ulica. Jego celem jest pokazanie młodym ludziom ze Śląska, będącym często w trudnej sytuacji życiowej, że są w stanie spełnić swoje marzenia, jeśli tylko uwierzą w siebie.

Inicjatywa obejmuje zajęcia prowadzone w czterech blokach tematycznych: dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych, których celem jest pomoc dzieciom w odkryciu ich talentów. Warsztaty odbywają się w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w każdą sobotę od 20 kwietnia i będą trwały do końca czerwca 2013 roku. Dla tych dzieci, które wykażą się największą determinacją oraz zaangażowaniem, a także stosowną frekwencją na zajęciach – firma FORTUM przygotowała specjalnie sponsorowane stypendia.

Podczas trwania programu dzieci biorą również udział w spotkaniach ze znanymi osobami. Zaproszeni goście opowiadają o ścieżce swojej kariery oraz dzielą się informacjami na temat zarówno swoich sukcesów, jak i porażek. Kontakt ze znanymi osobami umożliwi młodzieży zrozumienie ile można osiągnąć dzięki własnej determinacji. Do tej pory w drugiej edycji programu gośćmi byli: maratończyk Tomasz Kuliński, wokalista Marcin Czyżewski, reporter TV Silesia Grzegorz Żądło, redaktor naczelna "Echo Miasta" Katowice Wioleta Niziołek, karykaturzysta Marek Grela oraz fotoreporter Arkadiusz Gola.