Harcerze zapraszają na piknik

27.05.2013

Harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Zabrze serdecznie zapraszają najmłodszych mieszkańców naszego miasta na Piknik Zdrowia, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca przy przy SP nr 10 w Zabrzu – Mikulczycach.

Piknik stanowić będzie część Festynu MOPR zorganizowanego w ramach realizacji projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno – zawodowej w gminie Zabrze. Na uczestników imprezy czekać będzie wiele atrakcji. Ratownicy nauczą jak udzielać pierwszej pomocy, będzie można spróbować swoich sił podczas rozgrywek sportowych, a także wziąć udział w zajęciach tanecznych. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie turniej wiedzy o Zabrzu. W ramach Pikniku Zdrowia odbędzie się konkurs plastyczny na antynikotynowy plakat, zajęcia z zakresu profilaktyki nałogów, w tym przede wszystkim nałogu tytoniowego oraz warsztaty na temat zdrowego odżywiania się, podczas których uczestnicy wezmą udział w konkursie na najzdrowszą i najbardziej kolorową sałatkę. Konkurs zakończy się wspólnym próbowaniem przygotowanych potraw.

Piknik Zdrowia jest imprezą współfinansowaną z budżetu gminy Zabrze.

Impreza trwać będzie od godz.10.00 do 15.00.