Święto Teatru w Zabrzu

25.03.2013

23 marca obchodziliśmy w naszym mieście Międzynarodowy Dzień Teatru.

Z tej okazji Teatr Nowy przygotował szereg atrakcji. W ramach projektu „Dotknij teatru” odbyły się: warsztaty pantomimiczne i aktorskie, czytanie komedii Nica Reeda „Trener życia”, plener fotograficzno-malarski, wernisaż wystawy "od próby do premiery", a także spektakl "skrzynk@pandory" oraz wieczór artystyczny "… z Osiecką", który miał miejsce w kawiarni teatralnej.
Podczas uroczystego wieczoru pracownikom Teatru Nowego zostały wręczone wyróżnienia przyznane przez prezydent miasta Małgorzatę Mańkę-Szulik. Krzysztof Lewandowski zastępca prezydenta Zabrza w imieniu prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik złożył życzenia zespołowi artystycznemu, wszystkim pracownikom oraz przyjaciołom teatru, a także podziękował za pracę pełną pasji.

W środę 27 marca o godzinie 20.00, w ramach obchodów będzie można zobaczyć projekcje archiwalnych spektakli Teatru Nowego. Wstęp jest wolny.

„Dotknij teatru” to ogólnopolski projekt, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i publiczności. Od 18 do 28 marca w 44 miastach odbywają się specjalnie z tej okazji przygotowane wydarzenia: spektakle, próby otwarte, warsztaty edukacyjne, zwiedzanie teatrów, spotkania z twórcami, wystawy, koncerty i happeningi.