Finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o drużynie piłkarskiej "GÓRNIK ZABRZE"

06.03.2013

7 marca o godzinie 12.00 w Zabytkowej Kopalnii Węgla Kamiennego "GUIDO" odbędzie się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o drużynie piłkarskiej "GÓRNIK ZABRZE".

Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą o Górniku Zabrze na różnych płaszczyznach.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone zaraz po zakończeniu konkursu.

Organizatorzy:

Szkoła Podstawowa Nr 30 w Zabrzu , 41 – 813 Zabrze ul. Wawrzyńskiej 11
we współpracy z S.S.A. "Górnik Zabrze" oraz ZS Nr 10 w Zabrzu i ZSO Nr2 w Rudzie Śląskiej

Cel konkursu:

• poznanie historii drużyny piłkarskiej "Górnik Zabrze" – wielkie tradycje i sukcesy dla Śląska i Polski
• rozwój zainteresowań młodzieży sportem w szczególności piłką nożną
• rozwijanie umiejętności komunikacji i autoprezentacji
3. Uczestnicy:

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
• uczniowie szkół podstawowych klasy IV – VI z Zabrza i Rudy Śląskiej
• uczniowie gimnazjów z Zabrza i Rudy Śląskiej
• uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Zabrza i Rudy Śląskiej

Warunki Konkursu:
• konkurs odbywa się w dwóch etapach:
I etap – PÓŁFINAŁ:
Odbył się w formie pisemnej – testy dla poszczególnych grup wiekowych – w dniu 24.01.2013r. w Szkole Podstawowej Nr 30 w Zabrzu dla uczniów naszego miasta oraz w ZS Nr2 w Rudzie Śląskiej dla uczniów tamtejszych szkół. . W I etapie zostali wyłonieni finaliści.

II etap – FINAŁ:

5. Koordynatorami Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o drużynie piłkarskeij "Górnik Zabrze" są:
• mgr Michał Ukleja – nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej Nr 30 w Zabrze
• mgr Zbigniew Widuch – nauczyciel wychowania fizycznego ZSO Nr2 w Rudzie Śląskiej

6. Nagrody ufundowali:
• Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik
• Klub Sportowy "GÓRNIK ZABRZE"

7. Protokół konkursu zostanie umieszczony na www.sp30.com.pl