IV Regionalny Konkurs Rękodzielniczy „Walentynkowy upominek”

06.02.2013

IV Regionalny Konkurs Rękodzielniczy „Walentynkowy upominek” skierowany został do podopiecznych szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, świetlic środowiskowych oraz domów pomocy społecznej naszego regionu (Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic i Katowic).

Finał konkursu odbędzie się 7 lutego w Galerii „Piwnica Rysia” przy MDK Nr 2 w Zabrzu. Podczas uroczystej gali wręczone zostaną uczestnikom konkursu nagrody, wyróżnienia i dyplomy. W części artystycznej wystąpią zabrzańscy młodzi i obiecujący muzycy.
Na konkurs nadesłano ponad sto prac ze śląskich placówek. Zdjęcia nagrodzonych w konkursie prac będzie można obejrzeć podczas wystaw pokonkursowych. Informacje o nich będą ukazywać się na bieżąco na stronie internetowej szkoły (www.zss39.pl).
Symbolem tegorocznego konkursu jest praca, którą wykonał Stanisław Micek podopieczny WTZ „Tęcza” przy Spółdzielni „Twórczość” w Gliwicach.
Organizatorem konkursu jest ZSS NR 39 przy współpracy z MDK Nr 2 oraz MOK Guido.