Międzynarodowy konkurs rozstrzygnięty

19.12.2012

18 grudnia został rozstrzygnięty Międzynarodowy Korespondencyjny Konkurs na „Projekt znaczka pocztowego propagujący profilaktykę uzależnień” pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik.

W konkursie udział wzięło 86 uczniów w wieku 6 – 9 z kraju i zagranicy. Celem konkursu było kształtowanie właściwej postawy wobec uzależnień; propagowanie profilaktyki uzależnień antytytoniowej i antyalkoholowej; rozwijanie kreatywności uczestników konkursu oraz popularyzacja działań twórczych.

Organizatorami konkursu byli doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej w Zabrzu, Marzena Oterman we współpracy z Wydziałem Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.
Jury konkursu nagrodziło łącznie 15 prac uczniów: 4 – w kategorii klas I, 6 – w kategorii klas II i 5 w kategorii klas III.

Cieszy nas, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie z naszego miasta: Wiktoria Foremny ze Szkoły Podstawowej Nr 42 w Zespole Szkół Nr 20 oraz Julia Niedziółka ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Laureatom gratulujemy!

Wyniki konkursu oraz galeria prac laureatów znajdują się na stronie: www.oterman.republika.pl