NMC Powen Zabrze

29.10.2012

W rozgrywkach PGNiG Superligi trwa przerwa. Drużyna NMC Powen Zabrze nie próżnuje jednak i w wolnym od zmagań ligowych okresie rozegra spotkanie sparingowe z doskonale już znanymi w Zabrzu szczypiornistami HCB OKD Karvina.

Zabrzanie mieli już okazję sparować z czeską ekipą w podczas okresu przygotowawczego do bieżącego sezonu. W meczu w Zabrzu gospodarze wygrali 32:26. Wówczas goście z Karviny postawili ciężkie warunki w obronie. Twardą obronę Czechów szczególnie źle wspomina rozgrywający Remigiusz Lasoń, który w meczu doznał kontuzji. Rehabilitacja po złamaniu śródręcza i zabiegu sprawiła, że gracz miał okazję zaprezentować się na parkiecie dopiero 24 października podczas pucharowego meczu z Piorkowianinem Piotrków Trybunalski. Kolejny raz obie ekipy starły się w ramach Memoriału im. Jerzego Klempela w Dzierżoniowie. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego zwyciężyli tym razem 19:9. W ostatnim rozegranym w Karvinie sparingu gospodarze po raz trzeci musieli uznać wyższość NMC Powen Zabrze , przegrywając 22:25.

Czy zabrzanom uda się zachować ten doskonały dla siebie bilans? Zobaczymy już w najbliższy piątek, 2 listopada. Wszystkich stęsknionych meczowych emocji zapraszamy do hali Pogoń (Zabrze, ul. Wolności 406) punktualnie na godzinę 18:00.

Wstęp wolny.

Zapraszamy tym goręcej, że kolejny mecz ligowy zaplanowany jest dopiero na 18 listopada.