BEZPŁATNE BADANIA I KONSULTACJE DLA MIESZKAŃCÓW ZABRZA

23.10.2012

25 października na Placu Wolności w Zabrzu, od godz. 10.00 do 18.00 odbędzie się "SERVIER DLA SERCA"- X JUBILEUSZOWA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PROFILAKTYCZO – EDUKACYJNEJ pod hasłem "IDŹ ZA GŁOSEM SERCA.ZAPOBIEGAJ NIEWYDOLNOŚCI SERCA"

W Kardiologicznej Poradni Servier bezpłatne badania:
• masy ciała (pomiar wskaźnika BMI);
• ciśnienia tętniczego krwi;
• stężenia glukozy i cholesterolu we krwi;
• EKG serca (według wskazań lekarskich):
• konsultacja kardiologiczna.

W Namiocie Edukacyjnym Servier, wszyscy uczestnicy akcji otrzymają materiały edukacyjne dotyczące chorób kardiologicznych i ich profilaktyki, będą mogli wziąć udział w konkursach edukacyjnych z nagrodami oraz wypełnić Serdeczną Deklarację – dokument, w którym zobowiążą się do wyeliminowania wybranych czynników ryzyka w chorobach układu sercowo-naczyniowego.

Niewydolność serca to upośledzenie funkcji serca, które nie jest w stanie zapewnić właściwego krążenia krwi zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu. Schorzenie to jest efektem długotrwałych chorób układu krążenia i dotyczy osób w różnym wieku.
Na niewydolność serca choruje w Polsce około miliona osób, a w Europie około 15 milionów. To jedyne schorzenie kardiologiczne, w którym liczba chorych w ostatnich latach stale wzrasta. Prognozuje się, że w ciągu 20 najbliższych lat liczba chorych wzrośnie o 25 proc., tym samym epidemia przewlekłej niewydolności serca stanie się jednym z największych wyzwań współczesnej kardiologii.

Na stronie internetowej www.dbajoserce.pl dodatkowe informacje dotyczące akcji oraz codziennie nowa porada dla serca, którą przekazuje Krystyna Czubówna, Głos Serca – Ambasadorka akcji „Servier dla Serca”.

Informacje dla mediów:
Sylwia Olczak, PRIMUM PR, Tel. 608 501 207, e-mail: s.olczak@primum.pl
Iwona Buks, PRIMUM PR, Tel. 506 428 201, e-mail: i.buks@primum.pl

* Kardiologiczna Poradnia Servier może przyjąć ograniczoną liczbę osób.