Wizyta w Rotherham

12.09.2012

W dniach 5-9 września delegacja zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Miasta Małgorzatą Mańka-Szulik przebywała w Rotherham.

Delegacja wzięła udział w otwarciu nowego obiektu ogrodowego w Muzeum Clifton Park. Była to także okazja do spotkania z władzami miasta Rotherham, Davem Pickeringiem, burmistrzem Miasta, Rogerem Stonem, przewodniczącym Rady Miejskiej. Rozmowy toczyły się w Urzędzie Miasta, w nowej siedzibie Rady Miejskiej oraz na nowo wybudowanym stadionie. New York Stadium to dwunastotysięczny obiekt, gdzie trenuje miejscowa drużyna – Rotherham United. Przy okazji rozmów z Paulem Douglasem, dyrektorem Sportowym klubu, pojawiła się propozycja współpracy tamtejszego klubu z Górnikiem Zabrze w zakresie szkoleń kadry młodzieżowej. Miasto Rotherham składa się, podobnie jak Zabrze, w dużej mierze z terenów poprzemysłowych, dlatego też rewitalizacja terenów zielonych stała się przedmiotem wielu rozmów i wizyt studyjnych w centrum miasta. Wizyta w Magnie, Centrum Nauki i Rozrywki, byłej hucie stali i jednocześnie olbrzymim obiekcie turystyki przemysłowej pozwoliło na odnalezienie kolejnych punktów wspólnych miast oraz możliwości dalszej współpracy na szlaku dziedzictwa przemysłowego.